Jdi na obsah Jdi na menu
 


Counter-Strike Global Offensive

Counter-Strike: Global Offensive (zkráceně CS:GO) je počítačová online FPS (střílečka z pohledu první osoby). Hru vyvinulo Valve ve spolupráci s Hidden Path Entertainment. Hra navazuje na předchozí verze hry Counter Strike.[1] Je to v pořadí čtvrtá hra ze série Counter-Strike. Verze pro Linux byla vydána v září 2014.

Hra byla vydána 21. srpna 2012 k dispozici na Windows a OS X na platformách SteamXbox Live Arcade a PlayStation Network. Obsahuje například předělané verze klasických map, ale také úplně nové mapy, postavy a herní módy.Multiplatformní multiplayer byl původně plánován mezi Windows, OS X a PSN hráči, ale nakonec byl umožněn pouze pro Windows a OS X. PSN verze nabízí tři metody ovládání: ovladač DualShock 3PlayStation Move nebo USB klávesnici/myš.

 

 

Herní módy

Momentálně obsahuje Global Offensive pět herních módů ke hraní online:

  • Casual (Nenáročný) a Competitive (Kompetitivní): Nejznámější herní módy, oba zahrnují Mise s bombou a Mise s rukojmí. Na začátku každého kola si hráči mohou koupit zbraně a vybavení za peníze, které v minulých kolech získali například za zabití či asistenci na zabití nepřítele nebo plnění různých úkolů mapy (položení bomby, zneškodnění bomby, záchrana rukojmích atd.). Bez ohledu na typ Mise končí každé kolo, když jeden z týmů buď dokončí svůj úkol, nebo zabije celý nepřátelský tým, a nebo nechá vypršet čas.
    • Mise s bombou: Teroristé mají za úkol položit bombu na jedno ze dvou určených položišť; Counter-Teroristé mají za úkol předejít výbuchu bomby buďto tak, že nenechají Teroristy bombu vůbec položit, anebo, je-li již položená, jejím zneškodněním.
    • Mise s rukojmími: Counter-Teroristé mají za úkol osvobodit rukojmí držené Teroristy a dostat je na místo vyzvednutí; Teroristé mají za úkol předejít osvobození rukojmích. Pokud se Terorista nebo Counter-Terorista pokusí zabít rukojmího, utrpí těžkou peněžní pokutu. Update později změnil způsob, jakým Counter-Teroristé zachraňují rukojmí: namísto toho, aby rukojmí na místo vyzvednutí dovedli, tam musí nyní jednoho donést.
  • Arms Race: Každý hráč má za úkol zabít co nejvíce protihráčů s cílem získat jako první zlatý nůž a vyhrát mód.
  • Demolition: Na začátku hry týmy dostanou zbraň, která je typická pro jejich tým. Další zbraň dostanou tím, že zabijí protivníka. Mod vyhrává ten kdo měl nejvyšší počet zabití. Mód je o tom, že si každý zastřílí s jinou zbraní.
  • Deathmatch: Každý hráč si zvolí libovolnou zbraň a snaží se zabít co nejvíce protihráčů což mu udělí určitý počet bodů a snaží se vyhrát s nejvyšším počtem. Mód je doplněn respawnem (oživením). Po smrti se hráč znovu objeví na jiném místě dané mapy.

Global Offensive také obsahuje dva offline módy: Offline s Boty a Trénink se zbraněmi.                                                                                        

                                                                                              Copyright by:

                                                                                             www.wikipedia.cz