Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rise of the Tomb Raider

Rise of the Tomb Raider je pokračování akční adventury Tomb Raider (2013), restartu série Tomb Raider. Hra byla vydána 10. listopadu 2015 pro Xbox One a Xbox 360,[1] 28. ledna 2016 pro Microsoft Windows[2] a 11. října pro PlayStation 4.[3] První upoutávka byla k vidění na Electronic Entertainment Expo 2014. Hra obsahuje jako předchozí díl RPG prvky.

Vývojáři plně využili potenciál nových konzolí. Místa, která lze navštívit, jsou třikrát větší než v minulém díle. Roly Lary Croft opět ztvárnila britská herečka Camilla Luddingtonová, která hře propůjčí svůj hlas i postavu.

 

Děj se odehrává po událostech z Tomb Raider (2013). Organizace Trinity se snaží zakrýt vše, co Lara Croft zažila na nadpřirozeném ostrově Yamatai. Aby Lara dokázala, že nepřišla o rozum, stává se posedlou po odhalení všech mýtů z celého světa.[4] Rise of the Tomb Raider popisuje osudy Lary Croft a Jonaha Maiava v jejich pátrání po starověkém městě Kitezh na Sibiři, které bylo postaveno v 13. století, a jak Lara věří, skrývá tajemství k nesmrtelnosti.[5] V závodě s Trinity, dobře financovanou organizací zajímající se o nadpřirozeno, musí Lara bojovat s lidmi, zvěří a přírodou, pokud chce najít pravdu, skrývající se za mýty a stát se tím, kým je předurčena se stát.[6] 

 

Copyright by:

www.wikipedia.cz